Kontakt

Innan du kontaktar oss, vänligen läs denna information:

1. Vi varken beviljar lån, tar emot låneansökningar, är inblandade i transaktioner eller långivarnas kundtjänst. Du kan därför omöjligen ha ett aktiv lån hos oss. Kontakta din långivare om du behöver hjälp med ditt existerande lån. Kontaktuppgifter/företagsuppgifter hittas på inbetalningskortet och/eller den ansökan du först signerade.
2. Skicka inga privata uppgifter till oss. Vi vill inte ha dem, kan inte göra något med dem och tänker inte göra något med dem förutom att klicka på ”delete”.
3. Du hittar kontaktuppgifter till långivare som listas på webbplatsen och som du kan tänkas ha tagit ett lån hos längre ner på sidan.

Tack!

Kontaktformulär

Företagens epostadresser

Vi har tagit med fler adresser än långivarna som listas på UtanUC.com för attgöra registret mer heltäckande.

Aasa Kredit: kundservice@aasakredit.se
Advisa: kundtjanst@advisa.se
Anmärkning.se: kundservice@anmärkning.se
Aros finans: kontakt@arosfinans.com
Avida Finans: kundservice@avida.se
Axo finans: kundservice@axofinans.se
Bank Norwegian: (Formulär på webbplatsen)
Brixo: info@brixo.se
Brocc: help@brocc.se
Business Credit: kundtjanst@businesscredit.se
Bynk: kundservice@bynk.se
Cash Buddy: info@cashbuddy.se
Cash Republic: info@cashrepublic.se
Consector: kundservice@consector.se
Credigo: kundtjanst@credigo.se
Creditstar: kundtjanst@creditstar.se
Credstep: info@credstep.se
Credway: info@credway.se
Daypay: info@payday.se
Easycredit: info@easycredit.se
Eurolimit: kundtjanst@eurolimit.se
Euroloan: kundtjanst@euroloan.se
Expresskredit: info@expresskredit.se
Ferratum: kundtjanst@ferratumbank.se
Ferratum Business: support@ferratumbusiness.se
Flexkontot: info@flexkontot.se
Flexlimit: kundtjanst@flexlimit.se
Froda: info@froda.se
Frogtail: info@frogtail.se
GoodCash: info@goodcash.se
Ica Banken: icabanken@ica.se
Klara Lån: (Formulär på webbplatsen)
Klicklån: info@klicklan.se
Komplett Bank: (Formulär på webbplatsen)
Kontant Finans: kundservice@kontantfinans.se
Kredit365: kundtjanst@kredit365.se
Kundfinans: info@kundfinans.se
Leasy: info@leasy.se
Lendify: hello@lendify.se
Lendo: kundservice@lendo.se
Likvid: info@likvid.se
Loanstep: info@loanstep.se
Lumify: info@lumify.se
Lånbutiken: info@lanbutiken.se
Marginalen Bank: (Formulär på webbplatsen)
Meddelandelån: kundtjanst@meddelandelan.se
Merax: info@merax.se
Moank Privatlån: info@moank.se
Mobillån: info@mobillan.se
Modus Finans: info@modusfinans.se
Monetti: info@monetti.se
MyLoan: info@myloan.se
NanoFlex: info@nanoflex.se
Nanokredit: info@nanokredit.se
Next finance: info@nextfinance.se
Nordic Lån: info@nordiclan.se
Nystart Finans: (Formulär på webbplatsen)
Nätlån: kundtjanst@natlan.se
OPR Företagslån: kundservice@opr-foretagslan.se
OPR Privatlån: kundservice@oprprivatlan.se
Paymark Finans: info@paymarkfinans.se
Pluskan: (Formulär på webbplatsen)
Primal Capital: info@primalcapital.se
Profilkredit: kontakt@profilkredit.se
Qred: support@qred.se
Risicum: kundtjanst@risicum.se
SMSpengar: info@smspengar.nu
Sambla: kundtjanst@sambla.se
Sefina Pantbank: info@sefina.se
SevenDay: kundcenter@sevenday.se
Slantar: (Formulär på webbplatsen)
Snabbfinans: info@snabbfinans.se
Spargo Finans: info@spargofinans.se
Svea Ekonomi: (Formulär på webbplatsen)
Säker Finans: info@säkerfinans.se
Thorn: info@thorn.se
Tryggkredit: info@tryggkredit.se
Untie: (Formulär på webbplatsen)
ViaConto: info@viaconto.se
Vivus: support@vivus.se
Zensum: kundtjanst@zensum.se
Zmarta: info@zmarta.se