Blockera dig från att låna

Om du vill blockera dig från att låna så hjälper det tyvärr inte att skicka mail till oss – du måste prata med företagen som erbjuder lån. Den här sidan hjälper dig med kontaktuppgifter till många kända företag som erbjuder lån utan säkerhet i Sverige.

1. E-postadresser till långivare i Sverige.

2. Kopiera- och klistra in möjligheter för alla epostadresser. På så sätt kan du skicka ett mail till ”alla” långivare på samma gång.

Obs! Vissa av långivare använder tyvärr endast ett formulär på deras webbsida för att skicka mail.

E-postadresser

Aasa Kredit: kundservice@aasakredit.se
Advisa: kundtjanst@advisa.se
Anmärkning.se: kundservice@anmärkning.se
Aros finans: kontakt@arosfinans.com
Avida Finans: kundservice@avida.se
Axo finans: kundservice@axofinans.se
Bank Norwegian: (Formulär på webbplatsen)
Brixo: info@brixo.se
Brocc: help@brocc.se
Business Credit: kundtjanst@businesscredit.se
Bynk: kundservice@bynk.se
Cash Buddy: info@cashbuddy.se
Cash Republic: info@cashrepublic.se
Consector: kundservice@consector.se
Credigo: kundtjanst@credigo.se
Creditstar: kundtjanst@creditstar.se
Credstep: info@credstep.se
Credway: info@credway.se
Daypay: info@payday.se
Easycredit: info@easycredit.se
Eurolimit: kundtjanst@eurolimit.se
Euroloan: kundtjanst@euroloan.se
Expresskredit: info@expresskredit.se
Ferratum: kundtjanst@ferratumbank.se
Ferratum Business: support@ferratumbusiness.se
Flexkontot: info@flexkontot.se
Flexlimit: kundtjanst@flexlimit.se
Froda: info@froda.se
Frogtail: info@frogtail.se
GoodCash: info@goodcash.se
Ica Banken: icabanken@ica.se
Klara Lån: (Formulär på webbplatsen)
Klicklån: info@klicklan.se
Komplett Bank: (Formulär på webbplatsen)
Kontant Finans: kundservice@kontantfinans.se
Kredit365: kundtjanst@kredit365.se
Kundfinans: info@kundfinans.se
Leasy: info@leasy.se
Lendify: hello@lendify.se
Lendo: kundservice@lendo.se
Likvid: info@likvid.se
Loanstep: info@loanstep.se
Lumify: info@lumify.se
Lånbutiken: info@lanbutiken.se
Marginalen Bank: (Formulär på webbplatsen)
Meddelandelån: kundtjanst@meddelandelan.se
Merax: info@merax.se
Moank Privatlån: info@moank.se
Mobillån: info@mobillan.se
Modus Finans: info@modusfinans.se
Monetti: info@monetti.se
MyLoan: info@myloan.se
NanoFlex: info@nanoflex.se
Nanokredit: info@nanokredit.se
Next finance: info@nextfinance.se
Nordic Lån: info@nordiclan.se
Nystart Finans: (Formulär på webbplatsen)
Nätlån: kundtjanst@natlan.se
OPR Företagslån: kundservice@opr-foretagslan.se
OPR Privatlån: kundservice@oprprivatlan.se
Paymark Finans: info@paymarkfinans.se
Pluskan: (Formulär på webbplatsen)
Primal Capital: info@primalcapital.se
Profilkredit: kontakt@profilkredit.se
Qred: support@qred.se
Risicum: kundtjanst@risicum.se
SMSpengar: info@smspengar.nu
Sambla: kundtjanst@sambla.se
Sefina Pantbank: info@sefina.se
SevenDay: kundcenter@sevenday.se
Slantar: (Formulär på webbplatsen)
Snabbfinans: info@snabbfinans.se
Spargo Finans: info@spargofinans.se
Svea Ekonomi: (Formulär på webbplatsen)
Säker Finans: info@säkerfinans.se
Thorn: info@thorn.se
Tryggkredit: info@tryggkredit.se
Untie: (Formulär på webbplatsen)
ViaConto: info@viaconto.se
Vivus: support@vivus.se
Zensum: kundtjanst@zensum.se
Zmarta: info@zmarta.se

Kopiera och klistra in